“Bir Yaz Gecesi Rüyası”na 6 bin izleyici – CNN Türk

11.06.2015 Perşembe

“Harbiye Açıkhava Yaz Oyunları” kapsamında sahnelenen “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyununu 6 bin kişi izledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nca sahneye konulan Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki ilk oyun, beklenenin üzerinde ilgiyle karşılaştı. Açıkhava sahnesinin sabit koltuklarının yetmemesi üzerine izleyiciler için çok sayıda sandalye getirilmesi dikkati çekti.
Oyun sonunda uzun süre ayakta alkışlanan oyuncuların sahneye davet ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, “Duydum ki tiyatro 6 bin kişiyle rekor kırmış. Sizler var oldukça, benim bu genç çocuklarım var oldukça, tiyatrolar asla kapanmaz, kapanamaz!” dedi.
Oyunda canlandırdığı “Nick Bottom” karakteriyle “Sadri Alışık Ödülü”ne layık görülen Arda Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oyunun sezon içinde çok sayıda ödül kazandığına vurgu yaparak, “Bu yıl bütün ödülleri topladık. ‘Afife’de 6, ‘Sadri Alışık’ta ise 2 ödül kazandık” diye konuştu. Aydın, aşk ve evliliği anlatan oyuna ilişkin, “Oyunda aslında bir yaz gecesi rüyası var. Karakterlerden birinin rüyası. Hangi karakterin olduğunu da bilmiyoruz. Oyun, rüya içinde rüyayla devam ediyor. En sonunda da sürpriz bir finalle bitiyor” ifadelerini kullandı.

 

Oyun hakkında

William Shakespeare’in 1600 yılında basılan erken dönem romantik komedya romanından sahnelenen oyunda Levent Üzümcü, Selin İşcan, Gürol Güngör, Özgün Akaçça, Onur Demircan, Nurdan Kalınağa, Canan Kübra Birinci, Çağlar Yiğitoğulları, Arda Aydın, Onur Şirin, Dilay Taşkaya, Gürol Güngör, Elyesa Çağlar Evkaya ve Şevket Avşar rol aldı.
Oyunun yönetmenliğini Aleksandar Popovski yaparken, müziğini Kiril zajkovsk, kostüm tasarımını Sven Jonke, kostüm tasarımını Jelena Prokovic, koreografisini ise Handan Ergiydiren Doğan üstlendi.