Bir Yaz Gecesi Rüyası’na bin 550 oyuncu başvurdu

MEDYAFARESİ- 3 Eylül 2017 Pazar

Yılın en büyük prodüksiyonu ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ seçmelerine bin 550 oyuncu başvurdu.

Yeni sezonun en büyük prodüksiyonu olacak ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ oyuncu seçmelerinin ilk aşaması tamamlandı. Tam bin 550 oyuncunun başvurduğu seçmelere 196 aday davet edildi. Levent Üzümcü ve Arda Aydın’ın yürüttüğü seçmelerde adaylar ‘kırmızı hayallerin’ içinde yer alabilmek için Uniq Hall sahnesinde tüm hünerlerini sergiledi.

Adaylar, Shakespeare’in ünlü eseri Bir Yaz Gecesi Rüyası’ndan parçalar oynadıkları bu zorlu süreçte 2 dakikalık performans süresini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırken bir sürprizle karşılaştılar. İlginç akrobatik detayları, kırmızı kadife perdeleri ve sahne tekniğinde devrim yaratan orman efektiyle sergilenecek oyun için adaylardan perdelere tırmanmaya çalışmaları istenerek nasıl zorlu bir prodüksiyonun içinde olacaklarına dair fikir edinmeleri sağlandı.

İkinci aşama 6 Eylül’de

İlk aşamayı geçen 51 aday 6 Eylül’deki ikinci aşamada oyunun yönetmeni Aleksandar Popovski karşısında rollerin asıl sahipleri olmaya çalışacak ve 7 Eylül’de provalara başlayacaklar. Oyunun yapımcısı ve oyuncularından olan Arda Aydın “Gösterilen bu müthiş yoğun ilgi umarız hem oyuncu hem de seyirci olarak önce Türk Tiyatrosu’na sonra da Bir Yaz Gecesi Rüyası’na yansır ve bize çok daha büyük işlere imza atmak için hiç bıkmadan çalışacak enerjiyi sağlar.” dedi. Levent Üzümcü de Türk tiyatro tarihinde yapılmış en büyük ve önemli prodüksiyonlardan birinin yeniden sahneye taşınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.