Shakespeare’in ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ oyunu sahnede fırtına gibi esiyor

Arda Aydın Biraderler Yapım prodüksiyonu ve Alexander Popovski’nin fantastik yorumuyla sanat severleri ‘Kırmızı Orman’da buluşturan ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’na ilgi artarak devam ediyor. Shakespeare’in en sevilen klasiklerinden olan oyun, sunduğu büyülü dünyayla izleyenlere Uniq Hall’de renkli bir rüyanın kapılarını aralıyor.

Shakespeare’in ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ oyunu sahnede fırtına gibi esiyorBaşrollerinde ödüllü oyuncular Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Sezai Aydın ve Arda Aydın’ın yer aldığı oyun hayalinize sığdıramayacağınız akrobatik detayları ve sahne tasarımında çığır açan ‘kırmızı ormanı’ ile sizi unutamayacağınız bir rüyanın içine çekiyor. Sergiledikleri performansla izleyiciye görsel bir şölen yaşatan oyuncuların her biri sahnede ayrı iz bırakmayı başarıyor.

Aşkı ve rüyayı çağdaş reji anlayışıyla modern bir biçimde yorumlayan Popovski, metni sahneye olduğu gibi taşımak yerine farklı yorumuyla kendi rüyasını sunuyor. Sahne tasarımını Sven Jonke’nin üstlendiği oyunda, kostümleri Jelena Prokovic; müzikleri ise Kiril Dzajkovski yapıyor.

https://www.mynet.com/shakespearein-bir-yaz-gecesi-ruyasi-oyunu-sahnede-firtina-gibi-esiyor-133469-mymagazin